روزنامه گسترش صمت

مصوبات دیروز مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا در عصر حاضر ایده استعماری خود را در بسته‌بندی عوام‌فریبانه و منافقانه ارائه کرده است.


به گزارش مهر، علی لاریجانی در سخنان پیش از دستور جلسه علنی دیروز خود ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: دو قشر آزاد و پیشرو یعنی روحانیت مبارز و دانشجویان دانشگاه‌ها پرده‌های سیاه استعمار و استبداد را دریدند و چهره کریه دیکتاتوری وابسته شاه را نمایان ساختند.

وی افزود: این حرکت غرورآفرین در سرکوب وحشیانه رژیم دیکتاتوری نه‌تنها ساکت نگردید بلکه با موج‌آفرینی عزتمندانه و انقلابی در توده‌های ملت رسوخ و در ۱۵ خرداد چهره فراگیری به خود گرفت.
رئیس مجلس تصریح کرد: هر چند ۱۶ آذر و ۱۵ خرداد با دستورات وحشیانه آمریکا به خاک و خون کشیده شد، اما ایالات متحده در غفلت سرکوب‌های شاه دیکتاتور ماند تا در ۲۲ بهمن ۵۷ در حیرت واماندگی سیاسی هوشیار گشت که بسی دیرهنگام بود و خود را در مقابل خشم یک‌صدای ملت بزرگ ایران ناتوان یافت.
وی گفت: اگر چه چند دهه از حرکت انقلابی دانشجویان در ۱۶ آذر می‌گذرد ولی هیچ‌گاه یاد و خاطره آن رشادت‌ها فراموش نشده و نمی‌شود و هر سال با عظمت بیشتر حرکت آنها مورد ستایش قرار می‌گیرد کما این‌که در روز گذشته دانشگاهیان یاد آن روز را گرامی داشتند.

لاریجانی تصریح کرد: اما ۱۶ آذر صرفا یادآور روزی بزرگ و حماسی نیست بلکه روز گسترش قلمرو بیداری جامعه نسبت به دشمنان ملت و منافع ملی در ظرف زمان است.

وی خاطرنشان کرد: آیا در مساله هسته‌ای، ایالات متحده کم مزاحمت برای ملت ما ایجاد کرد؟ آیا در جنگ وحشیانه صدام آمریکا نقش حامی و مشوق نداشت؟ آیا هواپیمای مسافربری ایران را آمریکا سرنگون نکرد؟ آیا پس از ۱۱ سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم دندان‌های صلیبی خود را به سوی ملت ایران و مسلمانان تیز نکرد و ملت عراق و افغانستان را به خاک و خون نکشید و این دو کشور مسلمان را اشغال ننمود؟
رئیس مجلس تصریح کرد: البته همه این‌ها به خیال این بود که بعد به سراغ ملت ایران بیاید که دچار قهر الهی گردید.
وی ادامه داد: آیا ایالات متحده در همکاری با منافقین و تروریست‌ها برای سرکوب تمامیت ارضی ایران و پایداری جمهوری اسلامی به جان و مال ملت ایران رحم کرد؟ آیا شهدای بزرگ ما مطهری، بهشتی، باهنر، رجایی، شهدای محراب و صدها عزیز دیگر با حمایت آمریکا از دست ملت ایران گرفته نشده‌اند؟ آیا قبل و بعد از انتخابات آمریکا و انگلیس به دنبال ماجراجویی برای برهم زدن آرامش کشور و ضربه به حیثیت ایران و منافع آن نبودند؟
رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: چه چیزی باعث شده است که برخی از افراد این سیاهه بلند دشمنی آمریکا را ندیده و در چند مقطع شعار علیه آمریکا را به شعارهای نابجا بدل کردند.
وی تاکید کرد: دانشجویان عزیز نباید بگذارند عده‌ای سیمای جاودانه ضداستکباری حرکت دانشجویی را از سر غفلت مشوه نمایند و مستمسکی به دست شیادان افکار عمومی نظیر رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی یا برخی رسانه‌های منطقه‌ای بدهند.
لاریجانی تاکید کرد: توصیه ما این است که به دور از احساسات و حب و بغض‌ها به صحنه ملی توجه نمایند که سربلندی ۱۶ آذر در عمق معنای مبارزات ملی ضداستکباری آن بود نه صرفا خروش احساسات در دسته‌بندی‌های داخلی و به همین جهت نمادی ماندگار شد.

 

روزنامه امروز

Image Caption

معدن چادر ملو

Image Caption

آغازدوباره صادرات محصولات ایران‌خودرو به روسیه

Image Caption

نشست خبری وزیر صنعت معدن تجارت

نرخ‌آزاد سکه ۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۱۱:۳۰

تمام سکه ۹۵۰.۰۰۰ تومان
نیم سکه ۴۸۰.۰۰۰ تومان
ربع سکه ۲۷۰.۰۰۰ تومان
هرگرم طلای ۱۸عیار ۹۷.۲۰۰ تومان
دلار آمریکا ۳۱۲۰ تومان

پرسش از مسئولان