مصوبات دیروز مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا در عصر حاضر ایده استعماری خود را در بسته‌بندی عوام‌فریبانه و منافقانه ارائه کرده است.


به گزارش مهر، علی لاریجانی در سخنان پیش از دستور جلسه علنی دیروز خود ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: دو قشر آزاد و پیشرو یعنی روحانیت مبارز و دانشجویان دانشگاه‌ها پرده‌های سیاه استعمار و استبداد را دریدند و چهره کریه دیکتاتوری وابسته شاه را نمایان ساختند.

وی افزود: این حرکت غرورآفرین در سرکوب وحشیانه رژیم دیکتاتوری نه‌تنها ساکت نگردید بلکه با موج‌آفرینی عزتمندانه و انقلابی در توده‌های ملت رسوخ و در ۱۵ خرداد چهره فراگیری به خود گرفت.
رئیس مجلس تصریح کرد: هر چند ۱۶ آذر و ۱۵ خرداد با دستورات وحشیانه آمریکا به خاک و خون کشیده شد، اما ایالات متحده در غفلت سرکوب‌های شاه دیکتاتور ماند تا در ۲۲ بهمن ۵۷ در حیرت واماندگی سیاسی هوشیار گشت که بسی دیرهنگام بود و خود را در مقابل خشم یک‌صدای ملت بزرگ ایران ناتوان یافت.
وی گفت: اگر چه چند دهه از حرکت انقلابی دانشجویان در ۱۶ آذر می‌گذرد ولی هیچ‌گاه یاد و خاطره آن رشادت‌ها فراموش نشده و نمی‌شود و هر سال با عظمت بیشتر حرکت آنها مورد ستایش قرار می‌گیرد کما این‌که در روز گذشته دانشگاهیان یاد آن روز را گرامی داشتند.

لاریجانی تصریح کرد: اما ۱۶ آذر صرفا یادآور روزی بزرگ و حماسی نیست بلکه روز گسترش قلمرو بیداری جامعه نسبت به دشمنان ملت و منافع ملی در ظرف زمان است.

وی خاطرنشان کرد: آیا در مساله هسته‌ای، ایالات متحده کم مزاحمت برای ملت ما ایجاد کرد؟ آیا در جنگ وحشیانه صدام آمریکا نقش حامی و مشوق نداشت؟ آیا هواپیمای مسافربری ایران را آمریکا سرنگون نکرد؟ آیا پس از ۱۱ سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم دندان‌های صلیبی خود را به سوی ملت ایران و مسلمانان تیز نکرد و ملت عراق و افغانستان را به خاک و خون نکشید و این دو کشور مسلمان را اشغال ننمود؟
رئیس مجلس تصریح کرد: البته همه این‌ها به خیال این بود که بعد به سراغ ملت ایران بیاید که دچار قهر الهی گردید.
وی ادامه داد: آیا ایالات متحده در همکاری با منافقین و تروریست‌ها برای سرکوب تمامیت ارضی ایران و پایداری جمهوری اسلامی به جان و مال ملت ایران رحم کرد؟ آیا شهدای بزرگ ما مطهری، بهشتی، باهنر، رجایی، شهدای محراب و صدها عزیز دیگر با حمایت آمریکا از دست ملت ایران گرفته نشده‌اند؟ آیا قبل و بعد از انتخابات آمریکا و انگلیس به دنبال ماجراجویی برای برهم زدن آرامش کشور و ضربه به حیثیت ایران و منافع آن نبودند؟
رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: چه چیزی باعث شده است که برخی از افراد این سیاهه بلند دشمنی آمریکا را ندیده و در چند مقطع شعار علیه آمریکا را به شعارهای نابجا بدل کردند.
وی تاکید کرد: دانشجویان عزیز نباید بگذارند عده‌ای سیمای جاودانه ضداستکباری حرکت دانشجویی را از سر غفلت مشوه نمایند و مستمسکی به دست شیادان افکار عمومی نظیر رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی یا برخی رسانه‌های منطقه‌ای بدهند.
لاریجانی تاکید کرد: توصیه ما این است که به دور از احساسات و حب و بغض‌ها به صحنه ملی توجه نمایند که سربلندی ۱۶ آذر در عمق معنای مبارزات ملی ضداستکباری آن بود نه صرفا خروش احساسات در دسته‌بندی‌های داخلی و به همین جهت نمادی ماندگار شد.